svētdiena, 2008. gada 26. oktobris

Team Foundation Server: lietojums

TFS ieviešana, neatkarīgi kādā vidē tiek veikta programmatūras izstrāde, var sniegt vairākus iegumuvus:

  1. centralizēta projekta komunikācija - serverī tiek uzturēti saraksti (work items, bugs, etc) un to apstrādes plūsmas, kuri nodrošina projekta uzraudzīšanu;
  2. versiju pārvaldība, kura ievērojami pārsniedz SourceSafe piedāvātās iespējas;
  3. automatizētu koda kompilēšanu un pārbaužu veikšanu.

Ja programmatūras izstrādes atbalstam tiek ieviests TFS, tad nav jēga ieviest tikai kādas divas no šīm lietām. Tās viena otru papildina un Visual Studio Team Explorer vidē ir ērti pārvaldāmas. Attiecīgi, ieviešot TFS, ir saprātīgi izstrādes procesus pielāgot visu trīs piedāvāto servisu lietošanai.

Team Foundation Server: licencēšana

Šodien uzzināju lietas par Team Foundation Server (TFS) licencēšanu, par kurām neviens programmatūras tirgotājs tā īsti nav stāstījis un arī MS Latvia nav neko teikuši.

Lai lietotu TFS piedāvātās iespējas, nepieciešamas servera un klienta (CAL) licences. Ja klients lieto kādu no Visual Studio Team Systems (VSTS) versijā (devloper, architect etc), tad TFS CAL jau ir iekļauts VS licences cenā. Savukārt, ja tiem lietot VS Professional tad nākas piepirkt CAL licenci.

Kas no tā izriet? Ja uzņēmumā programmatūras izstrādei nav nepieciešama VSTS piedāvātā funkcionalitāte, bet tikai TFS (versiju kontrole, projekta pārraudzība, atskaišu mehānisms u.c.), tad var mierīgi iepirkt TFS licenci, VS Pro un nepieciešamos CAL. Tas būs ievērojami lētāk, kā visiem izstrādātājiem VS Pro aizstāt ar kādu no VSTS versijām.

Konferences materiāli. Part 2


Šodien pēc reģistrācijas saņēmām pirmo konferences materiālu paciņu. Solītais HDD ar meteriāliem šajā komplektā vēl nebija, toties bija cits pārsteigums... nepatīkams pārsteigums. Ierastās konferences somas (parasti mugursoma vai pleca soma) vietā tiek pasniegts +/- plastikāta maisiņš, ar kuru var ērti doties uz RIMI pēc piena un maizes, bet laptopa nēsāšanai un citu konfereces dalībniekiem tik ierasto lietu izvietošanai tas ir kaut kas neiedomājami neērts. Labi, ka no Latvijas paņēmu līdzi mugursomu, kurā varēšu salikt visus štruntus. Žēl...

Patīkami, ka materiālu kaudzītē bija salīdzinoši maz spama: nācās izmest tikai kādus 6-8 reklāmas bukletus.